Zprávy 2021

PF 2022

  • Publikováno: 22. 12. 2021

Přejeme Vám pokojné prožití vánočních svátků a v roce 2022 hodně zdraví a sil a samé dobré zprávy z neziskového sektoru.

předseda VV ANNO JMK Jaromír HronŠtítky: 

Osobnost neziskového sektoru 2021

  • Publikováno: 16. 12. 2021

Letošní ročník Osobnosti neziskového sektoru 2021 již zná své výsledky.
Slavnostní vyhlášení Osobnosti neziskového sektoru 2021 se uskutečnilo 15. prosince 2021 v reprezentačních prostorách rezidence primátora hlavního města Prahy.

Zvítězila paní Petra Glosr Cvrkalová, vítězka předchozího ročníku ankety Osobnost nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje 2020.
Její spolek Zpátky do života a Nadační fond Vrba poskytuje ovdovělým rodinám s dětmi praktickou i psychoterapeutickou pomoc.
Druhé místo obsadil bojovník za zrušení kojeneckých ústavů David Svoboda a třetí místo autor mapy exekucí a bankrotů Radek Hábl.

Všem oceněným blahopřejeme!

https://anno-cr.cz/osobnosti-neziskoveho-sektoru-2021-je-petra-glosr-cvrkalova-pomahajici-ovdovelym-rodinam/

Štítky: 

Slavnostní vyhlášení výsledků 7. ročníku ankety Osobnost NNO JMK

  • Publikováno: 9. 12. 2021

Slavnostní vyhlášení výsledků 7. ročníku ankety Osobnost nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje se uskutečnilo 7.12.2021 v primátorském salonku na Staré radnici v Brně.
Záštitu nad tímto ročníkem opět převzala primátorka Statutárního města Brna paní JUDr. Markéta Vaňková.
I atmosféra místa tak přispěla k slavnostnímu ocenění práce lidí zapojených v neziskovém sektoru. Tato anketa si každý rok klade za cíl zviditelnit jejich nezastupitelné místo v širokém spektru nabídky činností neziskových organizací Jihomoravského kraje.

S nejvyšším počtem hlasů se na 1. místě umístila Mgr. Leona Zemanová.
Paní Leona Zemanová pracuje jako sociální pracovnice - vedoucí střediska odlehčovacích služeb Villa Vlaďka v Lelekovicích, jejímž zřizovatelem je Betanie-křesťanská pomoc z. ú., zaměřená na poskytování sociálních a zdravotních služeb. Obětavě se věnuje klientům, což velmi pozitivně hodnotí zejména rodinní příslušníci.

Na druhém místě se umístil Mgr. Petr Škranc.
Pan Petr Škranc pracuje ve spolku Klára pomáhá z. s., jehož náplní je pomoc pečujícím a pozůstalým.
Zaměření pana Petra Škrance je opravdu široké. Působí nejen jako muzikoterapeut, speciální pedagog a akreditovaný lektor muzikoterapie, bohatá je i jeho lektorská činnost.
Své nadšení a elán předává svým žákům a budoucím kolegům, a prostřednictvím muzikoterapie využívá hudbu jako léčebný prostředek.

Třetí místo obsadila paní Mgr. Blanka Urbánková.
Paní Blanka Urbánková vede spolek SaBBa z. s. - Sdružení aktivní babičky a dědečci.
Činností spolku je prorodinná politika zaměřená na spolupráci, vztahům v rodině i ve společnosti.
Paní Urbánková se věnuje medializaci zdravého životního stylu, realizuje workshopy zaměřené na pohyb, zdraví a dobré vztahy napříč generacemi.

Děkujeme všem, kdo konání této ankety podpořili, i všem, kdo navrženým kandidátům poslali svůj hlas.

 

Štítky: 

Dobročinný projekt Psí šance z.s.

  • Publikováno: 2. 12. 2021
Jedinečný kalendář  je dobročinný projekt, který pomáhá československým vlčákům v nouzi. I letos v něm najdete spoustu známých osobností, jako například tenistku Karolínu Plíškovou, herečku a zpěvačku Hanku Holišovou, Romana Vojtka s manželkou Petrou, skladatelku a zpěvačku Olgu Lounovou nebo moderního pětibojaře Davida Svobodu. 
 
 
 
 
 
 
Projekt Psí šance z.s. mimo jiné připomíná důležitost socializace, výcviku a důslednosti při výchově jakéhokoliv psa. 
 
Kalendář na podporu Záchranné stanice pro československé vlčáky můžete kupovat za 350Kč na stránkách http://eshop.psisance.cz/
 
 
Štítky: 

Stránky