ANNOJMK

Zastřešujeme nestátní neziskové organizace v Jihomoravském kraji

Domů / Jakub Miklín
Datum publikace: 12.9.2016

Jakub Miklín


Jakub Miklín se již devět let aktivně podílí na činnosti neziskové organizace Evropské centrum mládeže Břeclav/ European Youth Centre Břeclav, z. s., ve které už čtyři roky působí na pozici prezidenta a koordinátora Evropské dobrovolné služby (EDS) a poradce pro mladé lidi, kteří chtějí zažádat o finance z programu Erasmus+ pro svůj vlastní projekt.
Vystudoval historii na Univerzitě Palackého v Olomouci, pracuje na částečný úvazek v Městské knihovně Břeclav, kde kromě knihovnické práce pořádá besedy a setkání, která oživují společenskou scénu Břeclavi, a vedle toho přes rok externě pracoval v břeclavském muzeu, kde se staral o správu artefaktů z dějin břeclavského regionu.
Velmi mu leží na srdci, aby Břeclav měla aktivní mládežnickou scénu, a pořádá tak škálu zajímavých akcí pro mládež. Je si dobře vědom, jak je komunitní život zásadní pro život a vývoj mládeže a tím celé naší společnosti.
V loňském roce uspořádal první akci svého typu na Břeclavsku s názvem „Břeclavané sobě“, kde se setkali Břeclavané s neziskovými organizacemi a spolky, které se na komunitním životě Břeclavanů podílejí.
Díky jeho práci jako koordinátora EDS mělo deset dobrovolníků možnost vyjet do pěti zemí světa pracovat pro neziskové organizace s podporou EU programu Erasmus+/Mládež v akci.
Podílí se na spolupráci s Úřadem práce v Břeclavi, kde zájemci o práci mají možnost rozvinout své schopnosti a vědomosti a následně získat i práci díky účasti na neformálně vzdělávacích projektech Erasmus+.

Je velmi vzácné vidět, když někoho dělá nejšťastnějším pomáhat druhým, a to ve svém volném čase, bez jakékoliv finanční odměny a bez touhy, aby mu lidé děkovali. I přes to, že mu sudičky do kolébky nedarovaly zdraví, je Jakub nezastavitelný a pro dobrou věc, pomoc druhým a s cílem udělat náš svět a společnost lepším, pracuje do padnutí.

Ve svém volném čase rád chodí se svým psem na procházky do přírody. V rámci výletů rád poznává cizí země i krásné kouty České republiky. K jeho dalším velkým koníčkům patří četba a kreslení.

Nominovala:
Jana Parolková, Evropské centrum mládeže Břeclav/European Youth Centre Břeclav z. s.