ANNOJMK

Zastřešujeme nestátní neziskové organizace v Jihomoravském kraji

Domů / Přijďte si hrát na Šelepku
Datum publikace: 25.8.2014

Přijďte si hrát na Šelepku

Již třetí ročník akce občanského sdružení Mezigenerace Přijďte si hrát na Šelepku, proběhne v Parku národního odboje při ulici Šelepova ve středu 10. září 2014 od 14.30 hod. Je součástí Brněnských dnů pro seniory konajících se pod záštitou náměstkyně primátora města Brna Ing. Jany Bohuňovské. Na programu budou netradiční sportovní a společenské hry jako möllki, kubbe, šipky, pétanque, pexetrio a sudoku.

Již třetí ročník akce občanského sdružení Mezigenerace Přijďte si hrát na Šelepku, proběhne v Parku národního odboje při ulici Šelepova ve středu 10. září 2014 od 14.30 hod. Je součástí Brněnských dnů pro seniory konajících se pod záštitou náměstkyně primátora města Brna Ing. Jany Bohuňovské. Na programu budou netradiční sportovní a společenské hry jako möllki, kubbe, šipky, pétanque, pexetrio a sudoku.

 

Mezigenerační odpoledne zpestří volby nanečisto, s názvem U nás můžete, i když Vám není 18, jejichž iniciátorem je Městský parlament dětí a mládeže Brno. Cílem této akce je upozornit na blížící se komunální volby a motivovat občany k jejich účasti.

 

Voleb nanečisto se mohou účastnit nejenom dospělí, ale také děti, které umějí číst a psát. Každý, kdo se rozhodne zapojit, obdrží volební lístky přesně podle zveřejněných kandidátních listin a tajně odvolí jejich vhozením do urny. Výsledky budou zveřejněny na stránkách www.mpdmbrno.cz  a www.mezigenerace.webnode.cz koncem září.

Zpestřením programu bude knižní bazárek, bazárek  módních doplňků (bižuterie, kabelky, pásky, šátky atd.), patchworkový a perníkový workshop. Chybět nebude zdravotní stanoviště, kde se si mohou zájemci nechat změřit tlak.

 

Cílem zábavného odpoledne Přijďte si hrát na Šelepku, které pořádá občanské sdružení Mezigenerace je posilování mezigeneračních vztahů mezi žáky základních a studenty středních škol a aktivními seniory. Mezigenerační setkání rovněž motivuje seniory k zdravému životnímu stylu a utužování jejich fyzické kondice, mládež zase k úctě vůči starší generaci. Navíc ukazuje, že v každém věku může být život zábavný.

Srdečně jsou zváni všichni, kteří chtějí zažít skvělou atmosféru.