ANNOJMK

Zastřešujeme nestátní neziskové organizace v Jihomoravském kraji

Domů / Rozhovor s Janou Parolkovou, loňskou vítězkou Osobnosti NNO JMK
Datum publikace: 18.8.2016

Rozhovor s Janou Parolkovou, loňskou vítězkou Osobnosti NNO JMK

Rozhovor s loňskou vítězkou ankety Osobnost NNO JMK

Nečekala jsem, že bych mohla vyhrát, říká Jana Parolková, loňská vítězka ankety Osobnost NNO JMK.

Ačkoli byla jedna z nejmladších nominovaných kandidátů, stala se Osobností nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje 2015 právě Jana Parolková. Mezi ostatními patnácti kandidáty ji podpořilo 480 z celkem 2033 hlasujících. Koordinátorka z Evropského centra mládeže Břeclav/EYCB nám řekla, jaké měla z ankety dojmy a co říká na své ocenění.

Jaká byla vaše reakce, když jste se dozvěděla, že jste vyhrála?

Byla jsem hrozně nadšená a překvapená. Nečekala jsem, že bych mohla vyhrát právě já. Viděla jsem tam všechny ty jiné osobnosti, mnohem starší a zkušenější lidi, kteří dělají v neziskových organizacích o mnoho déle.

Co si myslíte o projektu Osobnost NNO JMK?

Je to skvělé, že bylo vyhlášeno něco takového, jako je anketa Osobnost NNO JMK, protože díky tomu se o naší práci pro veřejnost více ví – je často smutné, že jsou v našem okolí obětaví lidé, o jejichž práci nemáme vůbec tušení. Příkladem může být těch úžasných 16 osobností, které byly nominovány.

Jaká je vaše práce pro Evropské centrum mládeže Břeclav, kde působíte?

Vysílám mladé lidi na krátkodobé vzdělávací pobyty, výměny mládeže a tréninkové kurzy do zahraničí.
Trvají většinou týden až deset dní, během čehož mladí lidé, kteří by jinak například kvůli slabší sociální situaci neměli možnost vycestovat, mohou zdokonalit své jazykové schopnosti a komunikační dovednosti a mohou navázat cenné kontakty.