ANNOJMK

Zastřešujeme nestátní neziskové organizace v Jihomoravském kraji

Domů / Zprávy 2015 / Mladí versus starší opět na Šelepce
Zprávy 2015
Datum publikace: 13.5.2015

Mladí versus starší opět na Šelepce

Pořádání mezigeneračních setkání se stává naší tradicí. Akci Přijďte si hrát na Šelepku můžete s námi letos zažít již popáté. Pokud se chcete pobavit, očekáváme vás ve čtvrtek 21. května 2014 od 16.00 hod v parku Národního odboje při Šelepově ulici.

Čekají na vás netradiční sportovní hry jako kubb, mölkki, petangue a šipky, v nichž si poměří své síly žáci základních škol se starší generací. V podání sportovního klubu Workout Brno, který má v našem městě primát ve fitness a posilování ve volném prostranství, uvidíte ukázky cvičení v parku. Členové Workout Brno vás naučí, jak se starat o svou fyzičku v prostředí, které vás stojí pouze sebezapření a pevnou vůli.

Svým vystoupením vás potěší mažoretky Lili, které mají na svém kontě řadu významných ocenění. V minulém roce se staly II. vícemistryně Evropy a II. vícemistryně světa! Za jejich úspěchem se skrývá mravenčí práce a vytrvalý trénink pod vedením kvalifikovaných trenérek. Dnes má soubor, jenž trénuje v centru Brna asi padesát členek ve věku dva a půl až třináct let. Na Šelepce se představí jeho část.

Taneční skupina Habibaby, což by se dalo přeložit i jako „milé ženy“, vznikla pod hlavičkou Centra pro rodinu a sociální péči v letošním roce po několika letech společného tancování ve volném čase. Je tvořena kurzistkami s obrovským elánem a chutí tančit. Tyto dámy jsou jasným důkazem toho, že věk je jen číslice, která na tanec nemá žádný vliv. Vždyť věkový rozdíl mezi nejmladší a nejstarší členkou je téměř 60 let.

Překvapení pro mezigenerační odpoledne chystají také žáci brněnských základních škol, kteří se přítomným předvedou v doprovodném programu. Mladé i starší zajisté potěší knižní bazárek, bleší trh, měření tlaku a zajímavé ceny pro vítěze her i ceny útěchy pro ostatní účastníky. Akci, která proběhne v rámci Týdne města finančně podpořilo město Brno.